Opis kotła Pellets Fuzzy Logic 2

 

Automatycznie rozpalane kotły Pellets Fuzzy Logic 2 o mocy 15, 25, 40, 50, 75, 100 kW wyznaczają nowy kierunek w kotłach na paliwa stałe w Polsce.

Kotły są przystosowane do spalania: granulatu z trocin (pelet), pelet ze słonecznika, pestek winogron, łupin orzechów laskowych i kokosowych, pestek oliwek, groszku węglowego owsa 1 oraz drewna (na dodatkowym ruszcie, który jest na wyposażeniu kotła).

Paliwo w postaci granulatu jest zasypywane do zbiornika o bardzo dużej pojemności. Wypełnienie takiego zbiornika w zależności od zapotrzebowania na energię budynku pozwoli na bezobsługową pracę urządzenia od 7 do 30 dni 2.

 

Zalety kotła Pellets Fuzzy Logic 2 :

 

Bardzo dobry i trwały wymiennik stalowy kotła został skonstruowany zgodnie z definicją 3 x t (time, turbulator, temperature).

Palnik przystosowany do spalania pelet, pelet ze słonecznika, pestek winogron, łupin orzechów laskowych, pestek oliwek, owsa 1 i groszku węglowego (trzy końcówki palnika w wyposażeniu standardowym kotła).

Aby podwyższyć wygodę obsługi i zmniejszyć ilość spalanego paliwa zastosowaliśmy regulację Fuzzy Logic 2 generacji.

Ilość powietrza, jakie jest potrzebne do spalenia, ustala sonda lambda (automatycznie dozowane powietrze).

Bogate wyposażenie w standardzie, w tym funkcja automatycznego rozpalania groszku węglowego, peletu, pelet ze słonecznika, pestek winogron, łupin orzechów laskowych i kokosowych, pestek oliwek i owsa 1.

Drzwiczki kotła osłonięte wewnątrz grubą izolacją dzięki czemu zostało ograniczone nagrzewanie się i straty do otoczenia.

Zbiornik i obudowa kotła jest pomalowana farbą proszkową, która zapewnia trwałą ochronę przeciw korozji na długie lata.

Możliwość uzyskania dotacji w Programach Ograniczania Niskiej Emisji (PONE).Kostrzewa-Pellets Fuzzy Logic 2 przekrój

 

Budowa kotła:

 

1.turbulator spalin - dodatkowy element w wymienniku kotła, który zmniejsza temperaturę spalin na wylocie kotła.

2.sterownik Pellets Fuzzy Logic 2 generacji - wbudowana pełna automatyka pogodowa, wszystkie czujniki są w komplecie urządzenia.

3.wentylator wyciągowy - oprócz wzmocnienia ciągu kominowego wentylator wyciągowy może być załączony podczas czyszczenia lub wybierania popiołu z wymiennika. Nie powoduje to wydostania się pyłów i nieprzyjemnych zapachów do pomieszczenia, w którym stoi urządzenie (tył kotła).

4.palnik retortowy Fuzzy Logic wyposażony w trzy końcówki palnika w standardzie. Wyposażony w urządzenie do rozpalania paliwa gorącym powietrzem.

Palnik antynagarowy - podczas spalania granulatu z drewna (pelet) w 90 % zostało wyeliminowane czyszczenie osadu powodującego blokadę palnika. To nowatorskie rozwiązanie zostało zgłoszone jako wzór użytkowy do Urzędu Patentowego RP pod numerem W.121793 NOWOŚĆ 2013!

5.system regulacji Fuzzy Logic 2 generacji + szerokopasmowa sonda lambda 3 w pełni automatycznie i jeszcze dokładniej reguluje ilością podawanego powietrza i oszczędza do 20% paliwa

siłownik zaworu mieszającego - automatyczne sterowanie siłownikiem zaworu mieszającego, pomiar temperatury wody powracającej do kotłaKostrzewa-Pellets Fuzzy Logic 2 przekrój

6.wizjer umożliwia podgląd płomienia bez otwierania drzwiczek

7.zbiornik na paliwo o dużej pojemności, jeden zasyp wystarcza na 7 do 30 dni 2 podczas spalania pelet (granulat z trocin), pelet ze słonecznika, pestek winogron, łupin orzechów laskowych i kokosowych, pestek oliwek, groszku węglowego lub owsa 1

8.komora załadowcza - duża komora załadowcza umożliwiająca spalanie drewna na rusztach bez wyciągania palnika

9.ślimak ze stali kwasoodpornej - wysoka odporność na wilgotne środowisko pracy, wytrzymałość na ścieralność i korozję co najmniej 4 lata

10.wentylator ciśnieniowy rozdziela powietrze na pierwotne i wtórne (tył kotła)

11.wentylator rozpalający i zapalarka do automatycznego rozpalania paliw: pelet, pelet ze słonecznika, pestek winogron, łupin orzechów laskowych, pestek oliwek, owies1, groszek węglowy

12.motoreduktor - energooszczędny motoreduktor

13.popielnik - duży popielnik, wybieranie popiołu raz na 5 miesięcy 4 (przy grzaniu c.w.u.)

SolidWorks logo

Zaprojektowany w technologii 3D CAD SolidWorks Premium oraz SolidWorks Flow Simulation.

 

*Informacje zawarte na stronie internetowej nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego z dn. 23.04.1964r.Księga pierwsza, Tytuł IV, Dział II.