Opis kotła Pallets 100

 

Automatycznie rozpalane kotły Pellets® 100 o mocy 16 kW, 24 kW oraz 32 kW wyznaczają nowe trendy w urządzeniach do spalania granulowanej biomasy w Polsce.

Kotły są przystosowane do spalania granulatu z trocin (pelet), a także po zdemontowaniu palnika: drewna, węgla, miału węglowego, zrębków i brykietu w odpowiednio dużej komorze zasypowej.

 

W przypadku spalania granulatów paliwo jest podawane ze zbiornika o bardzo dużej pojemności od 300 – 600 l (250 – 500 kg). Za pomocą podajnika ślimakowego i wsypywane do Palnika Platinum Bio.

Zasyp tego zbiornika w zależności od zapotrzebowania na energię pozwoli na automatyczne działanie od 7 do 30 dni (1). W palniku Platinum Bio paliwo jest automatycznie przesuwane na palenisko i Kocioł grzewczy - Pellets 100 - opisautomatycznie rozpalane elementem grzejnym o mocy 120 W. Podczas pracy spalone paliwo jest wypychane do bardzo dużego popielnika który należy opróżniać nawet raz na 365 dni.

Kocioł grzewczy - Pellets 100 - opisRys.1.Pellets 100 32 kW

komora załadowcza - duża komora załadowcza wydłużająca czas spalania jednego załadunku paliwa

komora ceramiczna - podnosi temperaturę podczas procesu dopalania do temperatury powyżej 900°C i przy udziale powietrza wtórnego dopala niespalone gazy podwyższając sprawność urządzenia.

regulowany wlot powietrza do palenia w kotle bez udziału prądu (odpowiednio przygotowana instalacja w budynku) opcja

duży i wygodny w użyciu popielnik

podwójnie izolowane dno

specjalnie skonstruowany wymiennik stalowy kotła

wyczystka wymiennika

duży i wygodny otwór załadowczy umieszczony pod skosem, ułatwiający załadunek paliwaKocioł - Pellets 100 - ogrzewanie

bardzo dobra izolacja urządzenia

palnik Platinum Bio - samoczyszczący, innowacyjny palnik zasypowy z modulacją Fuzzy Logic 2 generacji. NOWOŚĆ-palnik Platinum Bio v02-nowa wersja palnika - jeszcze cichsze i zużywające mniej energii elektrycznej urządzenie przy bardzo małych wymiarach zewnętrznych (Pellets100 16 kW, Pellets100 24kW).

zbiornik:

a) 305 l standardowy

b) 485 l powiększony

 

 

Wymiennik kotła składa się z trzech części: komora załadowcza, komora ceramiczna z wewnętrznym rozdziałem powietrza na pierwotne i wtórne oraz trzecia część wymiennikowa.

Druga i trzecia komora kotła decyduje o wysokiej sprawności. W komorze ceramicznej w temperaturze powyżej 900°C przy udziale powietrza pierwotnego i wtórnego zostają dopalone gazy, które oddają ciepło w trzeciej części wymiennika.

Druga część wymiennika jest podzielona na dwie części za pomocą dźwigni górno - dolnego spalania. Oznacza to, że w kotle można spalać dwusystemowo tzn. system dolnego spalania (drewno, miał, groszek węglowy) system górnego spalania paliwo niskiej kaloryczności.

Rys.2.Pellets 100 32 kWSolidWorks logo

Zaprojektowany w technologii 3D CAD SolidWorks Premium oraz SolidWorks Flow Simulation.

 

 

 

*Informacje zawarte na stronie internetowej nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego z dn. 23.04.1964r.Księga pierwsza, Tytuł IV, Dział II.