Opis kotła Mini Bio Luxury

 

Przedstawiamy Mini Bio Luxury...

Aby spalanie było jeszcze mniejsze, emisyjność niższa a sprawność jeszcze wyższa obłożyliśmy urządzenie i palnik ceramiką najwyższej jakości.

 

Mini Bio Luxury to jeszcze bardziej doposażona wersja udanego modelu najmniejszego kotła Mini Bio.

 

Wyszukana przyjemność z użytkowania oraz odpowiedzialne korzystanie z zasobów paliwa to wymogi, z jakimi zmierzyli się inżynierowie firmy Kostrzewa. Podczas prac konstrukcyjnych nad nowoczesnymi systemami grzewczymi stworzyli klasę Luxury, charakteryzującą się jeszcze większą wydajnością i innowacyjnością.

 

Optymalne urządzenie do instalacji w budynkach mieszkalnych, w których kotłownie zajmują bardzo mało miejsca lub w ogóle ich nie ma. Powierzchnie ogrzewanych budynków mieszkalnych mogą wynosić od 50 – 300 m2.

 

Mini Bio Luxury jest wyposażony we wbudowaną komorę ceramiczną w wymienniku kotła, która podczas pracy rozgrzewa się do temperatury powyżej 1000° C powodując niesamowicie skuteczne spalanie biomasy. Wbudowane turbulatory spalin powodują jeszcze większe zatrzymanie energii w kotle.

 

W standardzie model Mini Bio Luxury został dodatkowo doposażony w rozdzielnicę ułatwiającą podłączenia dodatkowych urządzeń znajdujących się w kotłowni, sterowanie pogodowe regulujące czterema różnymi obwodami grzewczymi oraz szerokopasmową sondę lambda 2 generacji.Kotły do budynków mieszkalnych

 

Kotły do budynków mieszkalnych

 

Zalety :

 

Ekologia - Emisja CO2 = 0

SUPER KOMFORT - sterowanie całym systemem.

Automatyka została zaprojektowana w taki sposób, aby sterować większością urządzeń w Twojej kotłowni. Dzięki temu proces spalania przebiega w pełni automatycznie, a zużycie paliwa i szkodliwe emisje do atmosfery zostały zmniejszone do minimum. Parametry pracy urządzenia możesz kontrolować poprzez proste i przejrzyste menu.

Oszczędność - Fuzzy Logic 2 generacji oraz szerokopasmowa sonda lambda.

Cały system sterowania kotłownią jest oparty na miękkim sterowaniu w zależności od zapotrzebowania na energię poszczególnych pięter budynku lub zapotrzebowania na gorąca wodę użytkową. Urządzenie pracuje z większą lub mniejszą mocą. W automatyczny sposób precyzyjnie dozuje ilością powietrza potrzebnego do spalania, oszczędzając przy tym do 20% paliwa.

Innowacyjność – konstrukcja wymiennika według definicji 3T. Dzięki zastosowaniu przy projektowaniu metody 3T (czas, temperatura i turbulencje) uzyskaliśmy wymiennik o bardzo małych wymiarach i wysokiej wydajności.

Ekonomia - Palnik Platinum Bio – energooszczędny silnik całego układu . Zaawansowany mechanicznie i technicznie element odpowiedzialny za wytwarzanie energii cieplnej z pelet. Trwały, niezawodny – wykonany ze stali żaroodpornej oraz kwasoodpornej pozwala na ciągłą i niezawodną pracę przez wiele lat .NOWOŚĆ-palnik Platinum Bio v02-nowa wersja palnika - jeszcze cichsze i zużywające mniej energii elektrycznej urządzenie przy bardzo małych wymiarach zewnętrznych .

Wielofunkcyjność – potrafi sterować kilkoma obiegami grzewczymi, systemem solarnym oraz zbiornikiem buforowym (opcja).

Bezpieczeństwo – czujnik podciśnienia (opcja).

Wygoda – w pełni zautomatyzowane – sam się rozpala i sam się gasi.

BAFA logo

Kotły z serii Mini Bio umieszczone są na niemieckiej liście BAFA pozwalając tym samym uzyskać dofinansowanie ich użytkownikom na terenie Niemiec.

Fakt spełnienia wymogów kwalifikacyjnych narzuconych przez BAFA potwierdza, że kotły Mini Bio spełniają najwyższe standardy ekologiczne, energetyczne i konstrukcyjne.

SolidWorks logo

Zaprojektowany w technologii 3D CAD SolidWorks Premium oraz SolidWorks Flow Simulation.

 

 

 

*Informacje zawarte na stronie internetowej nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego z dn. 23.04.1964r.Księga pierwsza, Tytuł IV, Dział II.