Opis kotła Compact Bio Luxury

 

Konstruktorzy firmy KOSTRZEWA stworzyli to urządzenie z myślą o wykorzystaniu ekologicznej biomasy, w postaci drewna i pelet. Cel jaki postawili to prosta obsługa, niskie zużycie paliwa, wysoka funkcjonalność i małe gabaryty- z myślą o bardzo małych kotłowniach.

Urządzenie składa się z czterech połączonych ze sobą elementów :

Korpusu kotła – wykonanego zgodnie z technologią 3xT (czas , temperatura i turbulencje)

Sprawdzonego rozwiązania - Palnika Platinum Bio – pozwalającego na automatyczne spalanie pelet i owies1.

Automatyki Platinum Bio z modułem sondy lambda (szerokopasmowej 2 generacji)– która ma możliwość sterowania 4 obiegami grzewczymi w domu + ciepłą wodą użytkową. W automatyce została zastosowana innowacyjna regulacja płomieniem i temperaturami Fuzzy Logic 2 generacji2.Kostrzewa Compact Bio Luxury

Dużego zbiornika paliwa wykonanego z blachy ocynkowanej, aby dodatkowo zabezpieczyć zbiornik przed korozją podczas pracy w trudnych warunkach.

1) zalecana mieszanka paliwa pelet/owies w proporcji 50/50

2) metoda Fuzzy Logic 2 generacji zaoszczędza do 20% paliwa

 

 

 

Najważniejsze zalety to :

 

EKOLOGIA - Emisja CO2 = 0

Kostrzewa Compact Bio Luxury

WIELOPALIWOWOŚĆ – w trybie automatycznego podawania paliwa spala pelet i owies1 , w trybie ręcznego podawania paliwa: drewno i zrębki.

KONSTRUKCJA wymiennika i palnika przystosowana do maksymalnego obciążenia 14 kW.

SUPER KOMFORT - sterowanie całym systemem.

AUTOMATYKA została zaprojektowana w taki sposób, aby sterować większością urządzeń w Twojej kotłowni. Dzięki temu proces spalania przebiega w pełni automatycznie, a zużycie paliwa i szkodliwe emisje do atmosfery zostały zmniejszone do minimum. Parametry pracy urządzenia możesz kontrolować poprzez proste i przejrzyste menu.

OSZCZĘDNOŚĆ - Fuzzy Logic 2 generacji2 oraz szerokopasmowa sonda lambda

Kostrzewa Compact Bio Luxury

 

Cały system sterowania kotłownią jest oparty na miękkim sterowaniu, uzależnionym od zapotrzebowania na energię poszczególnych pięter budynku lub zapotrzebowania na gorąca wodę użytkową. Urządzenie pracuje z większą, lub mniejszą mocą. W automatyczny sposób precyzyjnie dozuje ilością powietrza potrzebnego do spalania, oszczędzając przy tym do 40% paliwa.

INNOWACYJNOŚĆ – konstrukcja wymiennika według definicji 3T.

Dzięki zastosowaniu przy projektowaniu metody 3T (czas , temperatura i turbulencje) uzyskaliśmy wymiennik o bardzo małych wymiarach i wysokiej wydajności.

EKONOMIA - Palnik Platinum Bio – energooszczędny silnik całego układu.

Zaawansowany mechanicznie i technicznie element odpowiedzialny za wytwarzanie energii cieplnej z pelet. Trwały, energooszczędny, niezawodny, cichy – wykonany ze stali żaroodpornej oraz kwasoodpornej pozwala na ciągłą i niezawodną pracę przez wiele lat .

UNIWERSALNOŚĆ- możliwość montażu palnika, zbiornika oraz wszystkich drzwiczek w układzie prawo-lewostronnym (dla modeli:16kW, 24kW) NOWOŚĆ 2013

WIELOFUNKCYJNOŚĆ– potrafi sterować kilkoma obiegami grzewczymi, systemem solarnym oraz zbiornikiem buforowym (opcja)

BEZPIECZEŃSTWO – zapewnione przez wbudowany czujnik podciśnienia, dwupodajnikowy system podawania paliwa gwarantuje bezpieczeństwo przed cofnięciem się płomienia do zbiornika

WYGODA – praca w pełni zautomatyzowana – kocioł sam się rozpala i sam się wygasza.

TRWAŁOŚĆ – gwarancja 5 lat

SolidWorks logo

Zaprojektowany w technologii 3D CAD SolidWorks Premium oraz SolidWorks Flow Simulation.

 

 

 

 

*Informacje zawarte na stronie internetowej nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego z dn. 23.04.1964r.Księga pierwsza, Tytuł IV, Dział II.