Opis kotła Compact bio

 

Konstruktorzy firmy KOSTRZEWA stworzyli to urządzenie z myślą o wykorzystaniu ekologicznej biomasy, w postaci drewna i pelet. Cel jaki postawili to prosta obsługa, niskie zużycie paliwa, wysoka funkcjonalność i małe gabaryty- z myślą o bardzo małych kotłowniach.

Urządzenie składa się z czterech połączonych ze sobą elementów :

Korpusu kotła – wykonanego zgodnie z technologią 3xT (time,turbulator, temperature)

Sprawdzonego rozwiązania - Palnika Platinum Bio – pozwalającego na automatyczne spalanie pelet i owies.

Automatyki Platinum Bio– która ma za zadanie regulację pogodową jednego obiegu grzewczego + ciepłą wodą użytkową. W automatyce została zastosowana innowacyjna regulacja płomieniem i temperaturą Fuzzy Logic 2 generacji.Kostrzewa - Kotły grzewcze Compact Bio

Dużego zbiornika paliwa wykonanego z blachy ocynkowanej, aby dodatkowo zabezpieczyć zbiornik przed korozją podczas pracy w trudnych warunkach.

 

 

Zalety

 

Ekologia - Emisja CO2 = 0

Wielopaliwowość – w trybie automatycznego podawania paliwa spala pelet i owies , w trybie ręcznego podawania: drewno.

Konstrukcja wymiennika i palnika przystosowana do maksymalnego obciążenia 14 kW.

Super komfort - sterowanie całym systemem

Automatyka została zaprojektowana w taki sposób, aby sterować większością urządzeń w Twojej kotłowni. Dzięki temu proces Wewnętrzna budowa kotłaspalania przebiega w pełni automatycznie, a zużycie paliwa i szkodliwe emisje do atmosfery zostały zmniejszone do minimum. Parametry pracy urządzenia możesz kontrolować poprzez proste i przejrzyste menu.

Oszczędność - modulacja płomienia Fuzzy logic 2 generacji oszczędza do 20% paliwa

Sterowanie - cały system sterowania kotłownią jest oparty na miękkim sterowaniu, uzależnionym od zapotrzebowania na energię poszczególnych pięter budynku, lub zapotrzebowania na gorącą wodę użytkową. Urządzenie pracuje z większą, lub mniejszą mocą. W automatyczny sposób moduluje precyzyjnie płomieniem, oszczędzając przy tym do 20% paliwa.

Innowacyjność – konstrukcja wymiennika według definicji 3T. Dzięki zastosowaniu przy projektowaniu metody 3T (czas , temperatura i turbulencje) uzyskaliśmy wymiennik o bardzo małych wymiarach i wysokiej wydajności.

Ekonomiczność - Palnik Platinum Bio – energooszczędny silnik całego układu.

Niezawodność - zaawansowany mechanicznie i technicznie element odpowiedzialny za wytwarzanie energii cieplnej z pelet. Trwały, energooszczędny, niezawodny, cichy – wykonany ze stali żaroodpornej oraz kwasoodpornej pozwala na ciągłą i niezawodną pracę przez wiele lat .

Uniwersalność- możliwość montażu palnika, zbiornika oraz wszystkich drzwiczek w układzie prawo-lewostronnym (dla modeli:16kW, 24kW) NOWOŚĆ 2013

Wielofunkcyjność – potrafi sterować kilkoma obiegami grzewczymi, systemem solarnym oraz zbiornikiem buforowym-opcja

Bezpieczeństwo – dwupodajnikowy system podawania paliwa gwarantuje bezpieczeństwo przed cofnięciem się płomienia do zbiornika

Wygoda – praca w pełni zautomatyzowana – kocioł sam się rozpala i sam się wygasza.

Trwałość – gwarancja 5 lat

SolidWorks logo

Zaprojektowany w technologii 3D CAD SolidWorks Premium oraz SolidWorks Flow Simulation.

 

 

 

 

*Informacje zawarte na stronie internetowej nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego z dn. 23.04.1964r.Księga pierwsza, Tytuł IV, Dział II.